Osobní stránky

Campus party Europe 2013

V roce 2012 jsem se zúčastnil skvělé týdenní akce s názvem Campus party Europe. Loňský ročník se konal v německém Berlíně a během jednoho týdne tato akce nabídla obrovské množství zajímavých přednášek, workshopů a mnoho dalšího doprovodného programu.

Letošní ročník se koná na o poznání vzdálenějším místě a to v Londýně. Konkrétně v O2 aréně, která je umístěna v centru Londýna. Campus party začíná již v pondělí 2. září zahajovacím ceremoniálem a trvá až do pátečního odpoledne, kdy se budou vyhlašovat vítězové různých soutěží.

Campus party je mezinárodní konference, na které jsou přednášející z různých, především technických, oborů. Například: software, hardware, biotechnologie, astronomie, robotika a podobně. Přednášky začínají každé ráno od 10 hodin, během dne jsou dvě hodinové pauzy na oběd a na večeři a večerní přednášky končí v 22 hodin. K dispozici je neustále 8 pódií, na kterých se celý den střídají přednášející. Během týdne je každý den na programu Campus party jeden významný přednášející, který má vyhrazeno velké pódium.

Dále lze na akci zavítat na různorodý doprovodný program, na akci probíhají různé barcampy, hackatony, workshopy, soutěže nebo turnaje v počítačových hrách. Vedle tohoto oficiálního programu se na celé akci objevují různí roboti, aplikace, vylepšení počítače nebo steampunkové oděvy přímo od účastníků. Celou akci navštíví každý rok více než 10.000 účastníků.

Pokud vás při návštěvě Campus party přestane bavit sedět v místnosti a sledovat přednášky, můžete jít ven do města a navštívit významné budovy a turistické atrakce. Osobně jsem velmi rád, že se letošní ročník koná právě v Londýně, protože je to skvělá příležitost navštívit toto zajímavé město.

Nyní se připravuji na zítřejší odjezd autobusem a po akci napíši na blog článek, jak vše probíhalo a co mne na celé akci nejvíce zaujalo.

Jakub Škvára


Jakub je cestovatel, blogger a webový vývojář. Zajímá se především o technické novinky a rád navštěvuje konference. Používá: Symfony2 Framework, AngularJS, NodeJS, MongoDB a další moderní technologie. Aktuálně žije v Londýně.