Osobní stránky

DevFest Praha 2013

Předposlední listopadový víkend v sobotu 23.11.2013 se v Praze konal historicky druhý DevFest. Jak již název napovídá DevFest je vývojářský festival a nejlépe by se dal popsat slovy: Od vývojářů, pro vývojáře. Jednalo se o celodenní konferenci s desítkami zajímavých přednášek, ale oproti ostatním akcím zde byla i festivalová část.

Dotekománie partner G

Celá akce se konala v renesančním duchu a to nejen kvůli budově Národního domu na Vinohradech, ale i zapojením středověkého alchymisty do dění celého DevFestu. V rámci předášek byly zařazeny tři extra části a to: GUGCamp, neboli přehldka aplikací využívajících Google techologie, FightClub – realtime souboj vývojářů mobilních aplikací a FailCon – faily známých osobností, které nakonec vedly k úspěchu.

devfest_2013_highres-76

Pro účastníky byl dále připraven doprovodný program i mimo přednáškové místnosti. Účastnící si mohli v retro gaming room vyzkoušet staré počítačové hry, konzole, hrací automaty a další nevšední zábavu (jako například hru Bomerman ovládanou pomocí taneční podložky). Vývojáři si mohli vyzkoušet změřit své schopnosti při řešení programátorských úloh na DevGames. Na chodbách bylo možné navštívit různé stánky, kde byly k vyzkoušení 3D brýle OculusRift, herní konzole Ouya nebo koule Sphero ovládaná androidím telefonem. K vidění byly na DevFestu postavy ze StarWars, deskové hry nebo hrající disketové mechaniky.

DSC_8747

Jako další zábavu byla pro návštěvníky připravena Celo-DevFestová hra, ve které se sbíraly různé achievementy za plnění úkolů. Konference večer vyvrcholila scénou obživnutí středověkého Golema, který po neúspěšném zadání hesla začal demolovat veci kolem sebe. Nakonec se ho ale podařilo deaktivovat vytažením šému z řídící jednotky.

devfest_2013_highres-77

Celý DevFest se podle reakcí účastníků velmi povedl. Většina návštěvníků si z akce odnesla zajímavé zážitky a především se na akci bavili. Pokud jste se akce nemohli zúčastnit, tak jsou k dispozici záznamy videí z přednáškových sálů a fotografie pro přiblížení celé atmosféry.

devfest_2013_highres-5

Jako jednoho z hlavních organizátorů DevFestu mne nejvíce potěšila skvělá reakce účastníků akce. Někteří dokonce říkali, že se jednalo o nejlepší letošní konferenci v České republice. Organizace byla velmi časově náročná a to především v posledních týdnech před konáním akce, ale nakonec se nám podařilo na akci přilákat téměř tisíc účastníků, což je úctyhodné číslo. Nyní nezbývá nic jiného, než se těšit na další ročník DevFestu.

devfest_2013_highres-85

Jakub Škvára


Jakub je cestovatel, blogger a webový vývojář. Zajímá se především o technické novinky a rád navštěvuje konference. Používá: Symfony2 Framework, AngularJS, NodeJS, MongoDB a další moderní technologie. Aktuálně žije v Londýně.