Osobní stránky

Jaká byla Campus party 2013

Stejně jako minulý rok jsem se i tento rok vypravil na Campus party, jednu z největších evropských konferencí. Každoročně se na Campus party scházejí desetitisíce mladých lidí a technických nadšenců z celé Evropy.

Letošní ročník se konal v O2 aréně v Londýně, takže kromě zajímavých přednášek tato akce nabídla i prohlídku tohoto velkoměsta. Celá akce byla sponzorována od společnosti O2 a tak se daly lístky včetně vstupu, ubytování ve stanech a dopravy pořídít velmi levně.

Z České republiky bylo na Campus party vypraveno celkem šest autobusů a česká výprava čítající asi 300 návštěvníků byla hned třetí nejpočetnější. O české účastníky se starali prostřednictvím sociálních sítí takzvaní czCampuseros a musím pochválit jejich skvělou pomoc a organizaci.

Celá konference trvala od pondělí 2. září do pátku 6. září, přičemž byl program velmi nabitý. Každý den probíhaly přednášky od 10 hodin ráno do 22 hodin večer. V hlavní hale bylo 8 přednáškových pódií a na dalších místech probíhal bohatý doprovodný program. Nejzajímavější byly workshopy, kde jste si mohli vypůjčit různé roboty nebo naučit se s novými programy. Dále byly k vidění barcampy, hackatony (programátorské soutěže) a turnaje v počítačových hrách.

Navštívil jsem poměrně dost přednášek a paradoxně pro mne byly nejzajímavější ty, které byly z jiného oboru, než kterým se zabývám, jelikož jsem se dozvěděl nové zajímavosti (například o stavbě teleskopů pro sledování vesmíru apod.). U přednášek z témat, která mne zajímala jsem se většinou nedozvěděl nic nového, ale je to způsobeno hlavně tím, že sleduji velké množství zdrojů a technologických médií. Každopádně program byl velmi pestrý a myslím si, že každý si mohl najít téma, které ho zajímalo.

Kromě pobytu na přednáškách jsem značnou část času Campus party trávil v Londýně. Byl jsem zde poprvé a město se mi velmi líbilo. Navštívil jsem hlavní památky i turistické atrakce a odvezl jsem si mnoho zážitků. Londýn je město, které se určitě vyplatí navštívit a pořádně projít.

Celkově se Campus party velmi podařila. Jako každá akce, měla pár drobností, ale to se dá u takto obrovské akce tolerovat. Odvezl jsem si skvělé zážitky a pokud budu mít příležitost, tak příští rok určitě pojedu znovu.

Jakub Škvára


Jakub je cestovatel, blogger a webový vývojář. Zajímá se především o technické novinky a rád navštěvuje konference. Používá: Symfony2 Framework, AngularJS, NodeJS, MongoDB a další moderní technologie. Aktuálně žije v Londýně.