Osobní stránky

Jaké bylo Google I/O Extended Prague 2015

Letos se konal již osmý ročník konference Google I/O na které společnost Google každoročně představuje hlavní technologické novinky.

Společně s hlavní konferencí, která se konala ve čtvrtek 28.května 2015 v San Franciscu, se ve stejný čast po celém světě organizují menší akce s názvem Google I/O Extended. Jedná se o lokální akce s vlastním programem, jejichž hlavní náplní je přímý přenos keynote od Google a propojení všech se zálibou v nových technologiích.

Letos se v Praze konalo Google I/O Extended na dvou místech. První ve smíchovském Hubu a druhá v Etnetera Hubu.

Jako jeden z organizátorů Google I/O Extended ve smíchovském Hub bych vám rád přiblížil průběh celé akce.

Již od samého začátku byl o celou akci velký zájem a všechna místa byla rozebrána během několika týdnů. Odpovídala tomu i atmosféra přímo na akci. Dlouhé minuty před začátkem se již tvořila fronta a mnoho účastníků mělo na sobě tričko z loňského roku.

googleIOExtendedFronta

Samotná akce začínala v 17.45 hodin místního času. Po krátkém úvodu bylo na programu video od českých a slovenských účastníků Google I/O Extended, kteří se akce účastnili v San Franciscu.

Po videu následovala krátká přednáška od Honzy Slavíka o tom, co by v roce 2015 mohl Google představit a na co bychom se mohli těšit.

Honza měl na účastníky připraveny i dotazy a správné odpovědi účastníků byly odměněny zajímavými dárky.

Od 18.30 již následovala samotná keynote přenášená online, kde Google představil zajímavé novinky.

Letošní ročník se nesl spíše v duchu evoluce a zlepšování existujících produktů spíše než, že by se jednalo o revoluci. Detailní popis toho, co vše bylo představeno je pěkně popsáno v článku na živě,

googleIOExtendedVideo

Po skončení keynote akce oficiálně skončila. Kdo z účastníků chtěl, tak mohl o novinkách diskutovat na afterpárty, která se konala v nedaleké restauraci.

Akce se velmi vydařila a většina účastníků si Googe I/O Extended velmi pochvalovala. Google představil zajímavé novinky a těším se na to, kam se budu uvedené novinky dále vyvíjet.

Jakub Škvára


Jakub je cestovatel, blogger a webový vývojář. Zajímá se především o technické novinky a rád navštěvuje konference. Používá: Symfony2 Framework, AngularJS, NodeJS, MongoDB a další moderní technologie. Aktuálně žije v Londýně.