Osobní stránky

Jaký byl DevFest Kraków 2014

Podzim je každoročně měsícem přednášek a konferencí a nejinak tomu bylo i letos. V sobotu 8. listopadu se konala konference DevFest ve městě Kraków. Polský DevFest jsem navštívil jako přednášející a chtěl bych se podělit o své zážitky z celé akce.

DevFestKrakowLogo

Pro mne celá akce začínala již předcházející den, tedy v pátek, kdy jsme se společně s Janou Moudrou dopravili z Česka do Polska. Cesta byla celkem pohodlná, z Prahy jsme se dostali vlakem do Ostravy a poté jsem pokračovali autobusem až do centra Krakówa. Během cesty došlo k nedorozumění s lístkem, ale nakonec se vše vyřešilo a po osmi hodinách cesty jsme dorazili na místo určení.

Večer před samotnou akcí byl v místní restauraci uspořádán menší večírek pro organizátory a řečníky, což bylo velmi milé a seznámil jsem se tak se zajímavými lidmi z různých zemí. Bylo zajímavé slyšet, jak organizátoři z GDG Kraków celý DevFest připravovali a seznámit se s lidmi, kteří měli celou konferenci na starost.

GDG-PL-DevFest2014-16

DevFest se konal v moderních prostorách lékařské univerzity a začínal v sobotu v 10 hodin ráno. V přízemí byly prostory pro registrace a workshopy a v prvním patře byly situovány přednáškové místnosti. Na akci zavítalo více než 300 návštěvníků z Polska a okolních zemí a pro všechny byl připraven zajímavý celodenní program.

Na akci jsem se bohužel nestihnul mnoho přednášek, jelikož jsme společně s Janou vedli workshopy. Nejprve Dart Code Lab a poté následoval Polymer Code Lab. Z pohledu přednášejícího byli účastníci obou workshopů velmi schopní a kladli zajímavé dotazy. Bylo vidět, že je téma velmi zajímá a většina z posluchačů oba workshopy dokončila bez větších problémů až do konce.

GDG-PL-DevFest2014-65-compressor

Pokud si budete chtít workshopy vyzkoušet, připravili jsme pro účastníky tutoriál s popisem v anglickém jazyce, asi si mohl jednotlivé workshopy kdokoli zkusit.

Dart Code Lab: https://github.com/Janamou/dart-codelab

Polymer Code Lab: https://github.com/jskvara/dart-polymer-code-lab-krakow/

DevFestKrakowPeople

Můžete se podívat na oficiální fotografie z krakówského DevFestu, abyste mohli lépe nasát atmosféru celé akce. Po oficiálním ukončení akce v 18 hodin následovala neformální afterpárty a diskuse v nedaleké rastauraci v centru Krakówa.

Z pohledu řečníka musím uznat, že akce byla skvěle zvládnutá a velmi jsem se bavil. Během návštěvy Polska jsem si stihnul prohlédnout krásné historické centrum Krakówa a projít se ulíčkami tohoto historického města. Pokud budete mít někdy v budoucnu možnost Kraków či DevFest navštívit, určitě tuto možnost využijte a nebudete litovat. Já se určitě do Krakówa rád vrátím.

Jakub Škvára


Jakub je cestovatel, blogger a webový vývojář. Zajímá se především o technické novinky a rád navštěvuje konference. Používá: Symfony2 Framework, AngularJS, NodeJS, MongoDB a další moderní technologie. Aktuálně žije v Londýně.