Osobní stránky

Průběh akce Google I/O Extended Prague 2012

Jak jsem již avizoval v předchozím článku, 27. a 28. června 2012 se v Praze konala akce Google I/O Extended 2012. Organizační informace o akci se můžete dočíst v předchozím článku. V tomto článku se pokusím přiblížit atmosféru celé akce a jak vše probíhalo.

Vše začalo ve středu 27. června 2012 přibližně v 17 hodin. V Node5 se sešla přibližně stovka účastníků. Každý u registrace dostal Google tričko, termohrnek, placku, +1 nálepky a jmenovku, kterou si mohl přilepit na oblečení.

Pokud se vám líbila některá z přednášek, rozhovorů, nebo jste chtěli někomu dát najevo, že je pro vás zajímavý, tak jste mohli použít svou +1 nálepku a dotyčnému jste ji nalepili na jmenovku, stejně jako klikáte na tlačítka +1 u internetových stránek.

Nyní k samotné akci. První byla na programu akce přednáška od Ivana Kutila o tom, co Google představil v předchozích letech a co by přibližně mohl představit na letošním Google I/O.

Poté následovala tipovací soutěž publika, kdo bude se svým odhadem nejblíže k uvedeným novinkám. V půl sedmé našeho času začal přímý přenos keynote Googlu přímo ze San Francisca. Google zde představil například nový Android 4.1 Jelly Bean, Google Glass a další novinky.

Oficiální video keynote z prvního dne

Během promítání každý z účastníků získal pizzu a po skončení keynote jsme se pokoušeli živě spojit s českými účastníky na oficiálním Google I/O Danem Francem a Filipem Hráčkem. Bohužel byla ale tamní wi-fi sít přetížená, kvůli množství účastníků, takže spojení nefungovalo ideálně. Naštěstí oba natočili nové video, které je dostupné na youtube. Můžete si tak představit atmosféru konference přímo ze sídla Google v San Franciscu.

Video z oficiálního Google I/O 2012 v San Franciscu

Následovala panelová diskuze, které  se účastnili: Jakub Nešetřil ze startupu Apiary.IO, František Fuka a Igor Staněk z NVIDIA. Z publika padaly různé otázky ohledně uvedených novinek, jakou šanci mají na úspěch a jak mohou ovlivnit další vývoj.

Oficiální video Google I/O Extended Prague 2012

Na akci se přišel podívat i živý android

Po ukončení oficiálního programu kolem 22 hodiny se plynule pokračovalo celonočním hackatonem. Z přibližně dvaceti zbylých účastníků se utvořilo 5 týmů, které měli čas do čtvrtečního odpoledne do 17 hodin na napsání jakékoliv aplikace využívající Google služby. Během programovacího maratonu vznily zajímavé aplikace. Všechny jsou dostupné na oficiálním githubu hackatonu.

Hackaton probíhal do půl sedmé ráno. Všechny týmy poctivě pracovaly až do rána, i když někdy to bylo náročné.

Video z nočního hackatonu

V 7 hodin ráno následovala pro zbývající členy snídaně ve StarBucks.

Následující den pokračovala od 17 hodin celá akce ve znamení GUG Campu. Jednalo se o pětiminutové prezentace hotových aplikací, z nichž účastnící akce vybírali nejlepší. Hlavní cenou byl Samsung Galaxy Nexus. Vyhrála aplikace Slevolapka na hlídání slev ze slevových portálů.

Dále byl vyhlášen vítěz nočního hackatonu. Toto hlasování vyhrála aplikace Sonic Droid, kde prolétáváte s androidem a okolní prostředí se generuje podle hudby z youtube videa.

Po vyhlášení všech výherců pokračovala akce přímým přenosem z Google I/O ze druhého dne, který se týkal Google Chrome a webu.

Keynote z druhého dne Google I/O 2012

Při vysílání samozřejmě nesměly chybět pizzy.

A pizzy bylo hodně

Celá akce byla velmi povedená i když jsem měl jako spoluorganizátor mnoho práce se zařizováním a organizací. Google I/O Extended Prague 2012 jsem si užil a těším se na další akci. Chtěl bych také poděkovat všem organizátorům i účastníkům celé akce.

Další postřehy, fotky a videa z pražského Google I/O Extended 2012 můžete najít na Twitteru pod hashtagem #gioePrague. Většina použitých materiálu pro článek pochází z Twitteru.

Jakub Škvára


Jakub je cestovatel, blogger a webový vývojář. Zajímá se především o technické novinky a rád navštěvuje konference. Používá: Symfony2 Framework, AngularJS, NodeJS, MongoDB a další moderní technologie. Aktuálně žije v Londýně.