Osobní stránky

Report z Dart + Polymer Code Labu konaného v srpnu 2014

V sobotu 30. srpna 2014 proběhla na Unicorn college v Praze celodenní akce s názvem: Dart + Polymer Code Lab pod taktovkou Google Developer Group konkrétně: GDG Prague, GDG UC a GDG ČVUT . Jako jeden z hlavních organizátorů bych rád v krátkosti popsal, jak akce probíhala.

V 10 hodin ráno, kdy akce začínala, se na místě sešlo přibližně 25 účastníků, někteří dokonce neváhali kvůli akci obětovat cestu z velké dálky. Po registraci následovalo krátké přivítání a pak se již začalo naplno.

Program otevřela přednáška o programovacím jazyce Dart. Účastníci se seznámili se základy jazyka, dozvěděli se jak jazyk používat a jaké jsou jeho výhody a nevýhody. Po přednášce a krátké přestávce následoval Code Lab zaměřený na jazyk Dart, kdy účastníci psali program společně. Code Lab byl interaktivní a účastníci měli možnost diskutovat různé konstrukce a odlišnosti jazyka.

Přednáška o jazyce Dart:

Po dopolední části následoval oběd, kdy všichni účastníci společně navštívili nedalekou restauraci. Po vydatném obědě a odpočinku následovala odpolední část zaměřená na Polymer. Jako první byla na programu přednáška o knihovně Polymeru, která účastníkům objasnila důvody vzniku knihovny a jak ji lze používat.

Přednáška o Polymeru včetně českých komentářů:

Po přednášce následoval Polymerový Code Lab. Návštěvníci stejně jako u Dartového Code Labu programovali jednu aplikaci společně podle přednášejících.

Celá akce končila oficiálně kolem 18 hodiny. Zájemci pak šli spolu s organizátory diskutovat své zážitky z akce do nedaleké hospody.

Video z akce:

Celá akce se velmi vydařila a účastníci si sami mohli udělat vlastní názor a vyzkoušet si obě prezentované technologie. Nevýhodou byla rozdílná zkušenost návštěvníků, takže pro někoho byly prezentované Code Laby příliš jednoduché a pro někoho naopak příliš složité, je ale velmi složité uzpůsobit úroveň přednášek všem.

Již na konci září bude probíhat další termín akce, takže pokud jste se nestihli zúčastnit akce v srpnu, tak máte možnost to napravit. Detaily a registrace na akci je na stránkách GUG.cz: http://www.gug.cz/cs/akce/dart–polymer-codelab/terminy/2-termin-zari

Po druhém termínu Code Labu bychom chtěli zorganizovat na konci října celodenní hackaton (účastníci pracují na svých nápadech) zaměřený na Dart a Polymer. Pokud by vás tato akce zajímala, sledujte sociální kanály GDG ČVUT.

Jakub Škvára


Jakub je cestovatel, blogger a webový vývojář. Zajímá se především o technické novinky a rád navštěvuje konference. Používá: Symfony2 Framework, AngularJS, NodeJS, MongoDB a další moderní technologie. Aktuálně žije v Londýně.