Osobní stránky

Report z Dart + Polymer hackathonu konaného v listopadu 2014

Po dvou vydařených Dart + Polymer code labech, konaných v srpnu a září jsme na začátku listopadu navázali další akcí. Původní code laby sloužily předevšim k tomu, aby se účastníci s oběma technologiemi seznámili, naučili a vyzkoušeli si v nich psát jednodušší aplikace. Po těchto akcích jsme chtěli, aby měli účastníci možnost vyzkoušet si používat technologie v praxi. Připravili jsme proto Dart + Polymer hackathon, kde si mohli úšastníci pracovat na svých projektech za pomoci lektorů.

DartPolymerHackathon

Hackathon začínal v sobotu ráno a sešlo se přibližně 20 nadšených účastníků. Vše začalo krátkou prezentací o Dartu s ukázkami kódu a pak následovala rychlá prezentace o Polymeru, aby mohli všichni účastníci rovnou začít pracovat. Do třetice následovala krátká prezentace projektu vytvořeného v Polymeru, jako ukázka toho, co jde s touto knihovnou vytvořit.

Po krátké přestávce se účastníci rozdělili do celkem 6 týmů a začali pracovat na svých projektech. Během dne se všichni účastníci velmi snažili a pilně pracovali na svých projektech. Skvělá atmosféra celé akce je zachycena na následujícím videu:

Všichni účastníci se naučili používat Dart i Polymer a měli možnost vyzkoušet si výhody i nevýhody těchto technologií. Naštěstí měli možnost v průběhu celé akce poradit se s řečníky, jak lze Dart či Polymer používat nebo dozvědět se, proč něco nefunguje. Během dne vzniklo 6 velmi zajímavých aplikací a to i přesto, že někteří účastníci s Dartem a Polymerem na začátku hackathonu neměli žádné zkušenosti.

V podvečer každý z týmů prezentoval svůj projekt na kterém celý den pracovali. Vznikly různé druhy programů od responzivních aplikací po serverové. Všichni účastníci se zároveň podělili o své dojmy z Dart i Polymeru a jaké výhody a nevýhody u obou technologií spatřovali. Všechny aplikace jsou veřejně dostupné a můžete si prohlédnout jejich zdrojové kódy:

https://github.com/DartPolymerHackatonPrague2014

Po oficiálním ukončení akce se většina účastníků přesunula do nedaleké hospody, kde jsme dále pokračovali v technických i netechnických diskusích a rozebírali jsme, jak se každému akce líbila. Většina účastníků nám sdělila, že byli z akce velmi nadšení a že by rádi na podobnou akci zavítali i příště.

Pokud byste se rádi dozvěděli, jak celý vývoj aplikace v Dartu a Polymeru během hackathonu probíhal, můžete si o tom přečíst na blogu autora aplikace DartTrader: díl první a díl druhý. Jedná se o velmi zajímavé čtení.

Pokud byste se rádi dozvěděli o Dartu či Polymeru více, můžete navštívit 22. listopadu workshop na vývojářském festivalu DevFest v Praze. Na programu je přednáška o jazyku Dart i o tom, jak vznikala aplikace tisíc knih za pomocí technologií Dart, Polymer, AppEngine a BigQuery. Dále můžete navštívit dva workshopy: Dart code lab a Polymer code lab (tentokrát v JavaScriptu) a navíc bude na programu i přednáška o StageXL, což je knihovna pro Dart. Pokud plánujete některou z přednášek navštívit, podívejte se na detailní rozpis programu DevFestu.

Pokud se chcete podívat na obrázky a další podrobnosti z akce, vše je dostupné na událost na Google+. Pokud nechcete propásnout další podobné akce, sledujte naši stránku s výpisem akcí na webu gug.cz.

Jakub Škvára


Jakub je cestovatel, blogger a webový vývojář. Zajímá se především o technické novinky a rád navštěvuje konference. Používá: Symfony2 Framework, AngularJS, NodeJS, MongoDB a další moderní technologie. Aktuálně žije v Londýně.