Osobní stránky

WebExpo 2013

Letos jsem se již popáté účastnil jedné z největších českých webových konferencí s názvem WebExpo. Před začátkem konference jsem se dlouho rozmýšlel, zda se letošního ročníku zúčastním, jelikož mne letošní program tolik nezaujal a měl jsem tou dobou poměrně dost práce. Nakonec jsem se ale rozhodl využít studentské slevy a lístek jsem si koupil.

Největší novinkou letošní konference, oproti minulým ročníkům, byla změna oficiálního jazyka celé akce. Všechny přednášky a komunikace konference letos probíhaly v anglickém jazyce. Od organizátorů se jednalo o poměrně odvážné rozhodnutí, jelikož ne všichni návštěvníci byli z této změny nadšeni. Do budoucna to ale může posunout WebExpo na mezinárodní úroveň, což by mohlo být velmi zajímavé.

Jak jsem již psal, letošní konference pro mne nebyla tolik zajímavá co se přednášek týká. I přesto se ale našlo pár přednášek, které stojí za zmínku. Například z vývojářské místnosti: Single-page applications od autora seriálu na serveru zdroják.cz o javascriptových aplikacích Jakuba Mrozka, Huge Web Apps o vývoji rozsáhlých javascriptových aplikací od Daniela Steigerwalda a Scaling LAMP doesn’t have to suck o nastavení serveru pro velkou zátěž od Steve Corona.

Mimo přednášek bylo na akci i velké množství doprovodného programu. Chtěl bych zmínit především discomfort zone, kde se mohl kdokoliv veřejně vyjádřit na mikrofon, z čehož vznikaly velmi zajímavé diskuze a byly slyšet zajímavé názory. Nejzajímavější pro mne ale z celé akce byl networking s přednášejícími a účastníky. Na WebExpu bylo mnoho zajímavých osobností českého internetu a známých z různých dalších akcí. Byla to tedy vhodná příležitost pro diskuzi o webových novinkách.

Celkově byla WebExpo povedená konference. Pár chyb v organizaci akce by se našlo, ale u takto velké akce je poměrně obtížné zajistit bezchybnost. Jelikož sleduji poměrně aktivně novinky v IT oblasti, tak jsem se nedozvědel mnoho nových informací. Akce pro mne ale byla zajímavou příležitostí, jak se potkat s lidmi z oboru a prohodit pár slov. Díky studentské ceně vstupného byla cena celé akce odpovídající a byl jsem s návštěvou spokojený.

Jakub Škvára


Jakub je cestovatel, blogger a webový vývojář. Zajímá se především o technické novinky a rád navštěvuje konference. Používá: Symfony2 Framework, AngularJS, NodeJS, MongoDB a další moderní technologie. Aktuálně žije v Londýně.